Unleash

e-Posta Yazdır

Unleash

UNLEASH, Thrash ve Death Metal köklerine sımsıkı bağlı bir şekilde, yeni dönem Metal müziğini, agresiflik ve isyanından hiç taviz vermeden ortaya koyan İZMİRLİ bir grup. Bunu yaparken, bu müziğin ortaya çıktığı yer, yani Türkiye'ye özgü melodileri de bünyesinde taşımayı eksik etmiyor.Her elemanının farklı müzikal yapıları ile birlikte UNLEASH kendi tarzını ve soundunu Death,Thrash ve Metalcore çizgisine yakın tutuyor.

UNLEASH'in hikayesi 2006 yılında başladı ve Ahmet Gezer'in tek kişilik hayalinden, yavaş yavaş, büyük bir Metal grubuna dönüştü. Ahmet'in yolculuğu, kendi müzikal düşüncelerini doğru bir şekilde paylaşabileceği adamları bulana dek tek başına devam etti. Bugüne gelindiğinde ise UNLEASH, her bir parçasıyla, farklı bir Metal türünü temsil eden; bütüne bakıldığındaysa, kendine ait olan müziği yapan bir grup..

2007 yılında Ahmet Gezer'in kendi bestelerinden oluşan ve saf Thrash ve Death Metal şarkıları içeren ilk EP "the New Constitution" yayınlandı. EP kayıtları ve kapak tasarımı da tamamen Ahmet Gezer'e ait olan bu çalışma, oldschool işleri hala takip etmeyi sürdüren kitle tarafından ilgiyle karşılandı. Fakat grubun müzikal kimliği, bugünkü kadrosunu oluşturan elemanların katılımıyla şekillenmeye ve değişmeye başlıyordu. Yaşanan bir kaç, şanssız, eleman değişikliğinin ardından son halini alan kadro, UNLEASH'in uzun süredir üzerinde çalıştığı besteleri tekrar düzenleyerek 2009 yılında WAKE adı altında bir EP yayınladı. WAKE'in kayıtları ve tüm kapak tasarımları da yine Ahmet Gezer'e ait.

Kuruluşunun üzerinden uzun bir zaman geçmemesine rağmen UNLEASH; TESTAMENT, OPETH, DARK TRANQUILLITY, QUO VADIS, TIAMAT, ORPHANED LAND, EPICA gibi büyük gruplarla birlikte sahne aldı ve Türkiye'nin; İzmir, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Antalya, Konya, Denizli gibi büyük şehirlerinde, çok sayıda önemli Türk grupla da aynı sahneyi paylaştı.

UNLEASH'in vokallerini İrfan Can DANIŞ üstlenirken, Bas gitarda Mahmut ARS, gitarda Ahmet GEZER davulda Gürkan Altınbaş var.UNLEASH, sonbaharda çıkması beklenen ilk albümleri için çalışmakta ve konserlerde yer almayı sürdürmektedir.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 04 Ağustos 2010 12:42 )  

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH