Altona

e-Posta Yazdır

Altona 1996 yılında Erhan Hazırol, Aytaç Daşdemir, Özgür Dalak ve Aras Hız tarafından İstanbul’da kuruldu. Grup ilk yıllarında çeşitli grupların coverlarının yanı sıra klasik Heavy metal ve Thrash tarzında besteler yaparak çalışmalarını sürdürdü.

İlk konserini 1998 yılında İstanbul Üniversitesinin bahar şenliklerinde gerçekleştirdi. 1999 yılında kısıtlı imkanlar dahilinde yapılan “Alarm of the End” adlı demosu yaygın dağıtım imkanı yakalayamasada büyük beğeni toplamıştır.

1999 yılında kadroda yaşanan değişiklikler ile bas gitarda Onur Burgaz ve ritim gitarda Tayfun Çotuk gruba dahil olmuştur. 2001 yılında grup içindeki ayrılıklar ve davulcu Özgür Dalak’ın müzik eğitimi için yurt dışına gitmesiyle çalışmalara bir kaç yıl ara verilmiştir.2004 yılına gelindiğinde davulcu Özgür Dalak’ın Türkiye’ye dönmesi ile birlikte gitarda Aytaç Daşdemir, bas gitarda Onur Burgaz ile grup eski tarzından uzaklaşıp Progresif öğelerin ve yerel melodilerin oluşturduğu ilk albümünün kaydına başladı. Yaşanan bir çok vokalist değişikliğinden sonra bu kayıt aşamasında Altona İstanbul’un önemli bar gruplarından Natilous’un vokalisti Gürcü asıllı Vahdang Makaletia ile albüm kayıtlarını tamamladı. Kuruluşundan 11 yıl sonra, yedi parça içeren grubun ilk albümü Atlantis müzik etiketiyle 2007 yılının sonunda yayınlandı. Progresif metal sevenler ve ilgilenenler için tepkisiz kalamayacağı bir çalışma olmuş diyebilirim…

Grup Üyeleri:
Vahdang Makaletia - Vocals
Aytaç Tasdemir - Guitars
Onur Burgaz - Bass
Sedat Uygur - Keyboards
Özgür Dalak - Drums

Son Güncelleme ( Çarşamba, 04 Ağustos 2010 12:48 )  

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH